1 / 0

Gortel trzecia w Düsseldorfie

Agnieszka Gortel zajęła trzecie miejsce w maratonie w Düsseldorfie poprawiając rekord życiowy czasem 2:33:48 (poprzedni z Berlina ’10 wynosił 2:34:47).

Zwyciężyła niespełna 19-letnia Etiopka Merima Mohammed 2:28:15, prowadząca niemal od startu do mety, wyprzedzając aż o 5 minut i 5 sekund starszą o 20 lat Kenijkę Leah Melot (2:33:20). Za Polką uplasowały się z rekordami życiowymi Turczynka Bahar Dogan (2:34:53) i Białorusinka Volha Dubovskaya (2:35:25).
Etiopka biega dystans maratoński już trzeci sezon, w 6. starcie odniosła swe trzecie zwycięstwo (poprzednio 2:28:19 w Ottawie i 2:33:56 w Cannes). Jej dotychczasowy rekord życiowy wynosił 2:23:06 (Toronto ’10).
Agnieszka Gortel (77, TS AKS Chorzów) uzyskała drugi wynik w Polsce w tym sezonie, ustępując jedynie Karolinie Jarzyńskiej (2:27:16 w Jokohamie). Chorzowianka zadebiutowała na dystansie maratonu w 2004 r. w Poznaniu uzyskując 2:52:30.

Bieg rozegrano w wysokiej temperaturze sięgającej 25 st. C.