1 / 0

Nieoficjalny rekord Polski Niwińskiej

W Rudzie Śląskiej rozegrano bieg 12-godzinny, w którym w kategorii kobiet zwyciężyła 25-letnia Aleksandra Niwińska (AZS-AWF Katowice) pokonując dystans 127 km 204 metrów. Poprawiła najlepszy wynik w historii należący od siedmiu lat do Barbary Szlachetko o 9.115 km.

Wśród mężczyzn najdłuższy dystans przebiegł Ireneusz Czapiga (KWK „Wujek” / Świętochłowice) 132.362 km.
W zawodach wzięło udział 60 biegaczy. Najmłodszą była Aleksandra Niwińska, która uległa tylko czterem mężczyznom, a najstarszym 70-letni Piotr Silkin z Litwy, 19. w klasyfikacji z wynikiem 108.701 km.

Dla Aleksandry Niwińskiej jest to już drugi najlepszy wynik w historii na klasycznym dystansie bieganym przez ultramaratończyków.
W 2010 r. w Katowicach w ciągu 24 godzin przebiegła dystans 217.153 km.