1 / 0

KSZCZOT WYGRYWA W HENGELO!

Adam Kszczot wygrał bieg na 800 metrów podczas mityngu World Challenge IAAF w Hengelo. Czwarty był Marcin Lewandowski.

Kszczot, dla którego był to pierwszy start w tym sezonie uzyskał rezultat 1:45.11. To zaledwie 0.04 sekundy wolniej od jego rekordu życiowego, ustanowionego przed rokiem w Berlinie.

Halowy mistrz Europy z Paryża wyprzedził halowego wicemistrza świata Boaza Lalanga (1:45.31) oraz reprezentanta Kuwejtu Mohammada Al-Azemiego (1:45.35). Czwarte miejsce z wynikiem 1:45.47 zajął mistrz Europy z Barcelony, Marcin Lewandowski. Polacy zostawili w pokonanym polu tak znanych zawodników jak David Mutua, Bram Som, czy Michael Rimmer. Minimum na MŚ w Daegu wynosi 1:45.40. Kszczot wypełnił więc normę, Lewandowskiemu zabrakło niewiele.

Marcin Lewandowski i Adam Kszczot (fot. Marek Biczyk).

Na dłuższym dystansie - 1500 metrów - startował brązowy medalista ostatnich HME - Bartosz Nowicki. W bardzo mocnym biegu Polak zajął 10-te miejsce z czasem 3:38.65. Zwyciężył zawodnik z Arabii Saudyjskiej Mohammed Shaween (3:31.82).

Na trzecim miejscu rywalizację dyskoboli zakończył Piotr Małachowski. Był to jego trzeci konkurs w tym sezonie. Mistrz Europy po raz pierwszy pokonał granicę 65 metrów (65.25), co zapewniło mu kwalifikację na MŚ w Daegu. Wygrał Niemiec Robert Harting (68.23) przed Erikiem Cadee z Holandii (66.16).

W biegu na 100 metrów startowała Marika Popowicz. Polka zajęła 7. lokatę z wynikiem 11.56, przy sprzyjającym wietrze (1,7 m/s). Wygrała Schillonie Calvert z Jamajki (11.05).

Drugi start na 800 m w sezonie ma za sobą Angelika Cichocka. Specjalizująca się na tym dystansie lekkoatletka zajęła w Hengelo siódme miejsce z czasem 2:01.73 (0.02 sek. szybciej niż dwa tygodnie temu w Diamentowej Lidze w Szanghaju. Wygrała Brytyjka Jennifer Meadows, która jako jedyna złamała barierę 2 minut (1:59.76).

Sylwia Ejdys (fot. rb)

W biegu na 1500 metrów startowały aż trzy Polki. Sylwia Ejdys była szósta (4:06.72), Lidia Chojecka siódma (4:08.31), a Renata Pliś dziesiąta (4:12.64). Wygrała reprezentantka Bahrajnu Maryam Yusuf Jamal (4:00.33).