1 / 0

Średniodystansowcy liderami w Europie

Po mityngu w Dessau po raz pierwszy w historii polscy średniodystansowcy są liderami tabel europejskich aż na trzech dystansach.

3:40.07 (11) Adam Czerwiński, Nijmegen

Do sukcesów pary Kszczot-Lewandowski już się przyzwyczailiśmy.
Zwróćmy zatem uwagę na rywalizację Bartosza Nowickiego z Carstenem Schlangenem, wicemistrzem Europy z Barcelony, który ma świetny rekord życiowy 3:34.19. Do tego sezonu Niemiec wygrał z Nowickim wszystkie cztery biegi, w których wspólnie startowali. W br. Polak zdobył brąz w HME, o 7 setnych przed Schlangenem. A w ostatnich dniach spotkali się dwukrotnie, w Hengelo Nowicki był 10 (3:38.65), a Niemiec – 12 (3:41.53) i wreszcie w Dessau zajęli dwa pierwsze miejsca, Bartosz był szybszy o ponad pół sekundy.