1 / 0

Wiadomości dnia w skrócie - niedziela (7)

Pierwsze Mistrzostwa Europy Weteranów w biegach górskich rozegrano w Zell am Hammersbach (Niemcy) na dystansie 10 km + 700 m. W kategorii W-40 srebrny medal zdobyła Izabela Zatorska (52:06) ustępując jedynie Niemce Marie-Luise Heilig-Duventäster (49:29).

Pierwsze Mistrzostwa Europy Weteranów w biegach górskich (EVAA/WMRA European Masters Mountain Running Championships) rozegrano w Zell am Hammersbach (Niemcy) na dystansie 10 km + 700 m. W kategorii W-40 srebrny medal zdobyła Izabela Zatorska (52:06) ustępując jedynie Niemce Marie-Luise Heilig-Duventäster (49:29).
W kategorii W-35 Irena Pakosz zajęła 4 lokatę.

4. Bieg Europejski w Gnieźnie na dystansie 10 km miał silną obsadę. Wśród mężczyzn wygrał Dariusz Kruczkowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - 29.56 wyprzedzając o 2 sek Rafała Wójcika (KKL Fart Kielce) i Jana Białka (KS Wejher Wejherowo) oraz o 4 sek Kenijczyka Richarda Roticha (zwycięzcę Maratonu Wrocław) i o 5 sek Adama Dobrzyńskiego (New Balance Team Gdańsk).
Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zdobyła Małgorzata Sobańska (Poznań) 34.24 o 10 sek przed Renatą Paradowską (KS Piaseczno).
Niezaproszenie sędziów PZLA spowodowało, że początkowo na drugiej i trzeciej pozycji podano odwrotną kolejność wynikającą z czasów zmierzonych za pomocą transponderów (chipów), które zgodnie z przepisami IAAF nie zapewniają oficjalnego pomiaru czasu, ani tym bardziej kolejności. Po sprawdzeniu rejestracji wideo ustalono ostateczne lokaty na czołowych miejscach.

Dwoje Polaków (reprezentujących USC) wzięło udział w tradycyjnym meczu dwóch Uniwersytetów UCLA (Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles) – USC (Uniwersytet Południowej Kalifornii), w którym w punktacji drużynowej wśród mężczyzn jak i kobiet lepszy okazał się UCLA. Tomasz Babiszkiewicz zwyciężył na 1500 m (3:47.40) przed czterema zawodnikami UCLA. Katarzyna Klisowska skacząc pod silny wiatr była dwukrotnie piąta: w skoku w dal (5.67) i w trójskoku (11.90).

Hiroszima, 40. Memorial of Mikio Oda (rekordzista świata i mistrz olimpijski’28 w trójskoku, najlepszy lekkoatleta Azji w XX wieku) – najlepszy wynik uzyskała Andrea Bliss (Jamajka) w biegu na 100 m pł -12.97.

29. Marathon de Madrid. Kenijczyk Joseph Ngolepus (zwycięzca maratonu Berlin’01) był pierwszy z nowym rekordem trasy – 2:11:30, a wśród kobiet wygrała Banuelia Katesigwa (Tanzania) - 2:34:54.

Nashville, Country Music Marathon. Mężczyźni - 2:15:06 Feyisa Tusse (Etiopia), kobiety - 2:36:51 37-letnia Tatiana Mironowa (Rosja).

Brescia ITA, maraton. Wśród mężczyzn z przewagą prawie 5 minut zwyciężył James Kwambai (Kenia)  - 2:10:19, najszybszą kobietą okazała się Jetnet Salomie Kassa (Etiopia) - 2:42:42.