1 / 0

DIAMENTOWA LIGA W NY: Wiśniewska 4, Glanc 5

Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice) zajęła czwarte, a Żaneta Glanc (AZS Poznań) piąte miejsce w konkursie rzutu dyskiem podczas Diamentowej Ligi w Nowym Jorku.

Polki uzyskały odpowiednio 58.73 i 57.97 m. Wygrała Amerykanka Stephanie Brown-Trafton – 62.94. Dla Wiśniewskiej był to tegoroczny debiut. Brązowa medalistka mistrzostw Europy miała trzy udane rzuty. Rozpoczęła od odległości 56.28, dwa kolejne były spalone, potem miała 58.73 i 56.62, a ostatni znowu była nieudany. Do o minimum PZLA na mistrzostwa świata w koreańskim Daegu zabrakło jej 3.27 m.
W lepszej sytuacji jest Glanc, która tę normę już wypełniła. Czwarta zawodniczka MŚ w Berlinie miała tylko dwa udane podejścia – 57.92 i 57.97. Mistrzyni olimpijska z Pekinu Brown-Trafton była jedyną dyskobolką, której udało się przekroczyć granicę 60 metrów.

W biegu na 1500 metrów jedenaste miejsce zajęła Lidia Chojecka. Brązowa medalistka ostatnich HME w Paryżu uzyskała rezultat 4:13.00.

Teraz czeka nas dłuższa przerwa jeśli chodzi o Diamentową Ligę. Kolejny mityng - dopiero 30 czerwca w Lozannie.