Menu
1 / 0
Aktualności /

Bydgoski Laur Królowej Sportu

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w Bydgoszczy, jest inicjatorem wyjątkowej w swoim rodzaju nagrody przyznawanej osobom i instytucjom, za szczególne zaangażowanie oraz aktywność w dziedzinie promowania lekkiej atletyki pn. Laur Królowej Sportu.

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w Bydgoszczy, jest inicjatorem wyjątkowej w swoim rodzaju nagrody przyznawanej osobom i instytucjom, za szczególne zaangażowanie oraz aktywność w dziedzinie promowania lekkiej atletyki pn.

Laur Królowej Sportu.

Kapitułę Lauru stanowią autorytety w dziedzinie lekkiej atletyki; sportowiec Artur Kohutek, trener Wiesław Czapiewski, prezes KPZLA Krzysztof Wolsztyński i dziennikarz Maciej Grześkowiak. Na nagrodę składa się dyplom okolicznościowy i statuetka (rzeźba autorska), której autorem jest artysta rzeźbiarz Aleksander Dętkoś.

Atmosferę zawodów tworzą zawodnicy, trenerzy, publiczność i ludzie, bez których zaangażowania i poświecenia, realizacja spektakularnych przedsięwzięć sportowych byłaby niemożliwa.

W dniu 5 stycznia 2007 podczas uroczystej Gali Sportu 46. Plebiscytu na 10 najlepszych, najpopularniejszych sportowców regionu w 2006 roku, która odbyła się w Toruniu, po raz pierwszy wręczono podziękowania i nagrody.

Lista osób, które otrzymały Nagrody Lauru Królowej Sportu

Arleta Przeniosło - Bank Pocztowy Oddział w Bydgoszczy -
od początku, bank wspierał i nadal wspomaga finansowo wiele spektakularnych przedsięwzięć w naszym mieście, przede wszystkim jednak kluby i zawody sportowe,

Aleksander Konarzewski - Oficjalny Dealer Skody i Audi -
auta z salonów wielokrotnie były środkiem transportu dla oficjalnych gości najważniejszych imprez sportowych w Bydgoszczy,

Jerzy Piskozub - City Hotel -
od wielu sezonów partner KPZLA, tutaj goszczą oficjalne delegacje i drużyny największych imprez sportowych w Bydgoszczy,

Zbigniew Beller - Beller Druk -
firma od wielu lat jest partnerem i sponsorem najważniejszych zawodów lekkoatletycznych i wielu innych sportowych przedsięwzięć w Bydgoszczy,

Kazimierz Drozd - Rada Miasta Bydgoszczy -
przez cztery kadencje Przewodniczący Komisji ds. Sportu, wielki entuzjasta, działacz i sympatyk lekkiej atletyki, dzięki któremu Bydgoszcz była gospodarzem wielu światowych imprez m.in. MŚ U-18 w 1999 r.

Konstanty Dombrowicz - Prezydent Bydgoszczy
gospodarz największych lekkoatletycznych imprez w Polsce m.in. ME U-23, SPAR Puchar Europy i kolejnych edycji Europejskich Festiwali Lekkoatletycznych, gospodarz MŚJ w 2008 r.

Michał Zaleski - Prezydent Torunia -
z którego inicjatywy zmodernizowano i oddano do użytku stadion miejski w Toruniu im. Grzegorza Duneckiego, na którym odbyły się w minionym roku ważne imprezy lekkoatletyczne, m.in. Lekkoatletyczny Puchar Polski i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

 

Powrót do listy

Więcej