1 / 0

Udane starty długodystansowców

W weekend polscy biegacze długodystansowi zaprezentowali się z dobrej strony podczas zawodów w Niemczech oraz w Danii.

Jarosław Janicki trzeci raz w karierze zwyciężył w biegu maratońskim w Danii, którego trasa poprowadzona jest plażą wzdłuż wybrzeża Morza Północnego. Zawodnik klubu Hermes Gryfino osiągnął 26 czerwca czas 2:57:15.

W swoim dziesiątym starcie w biegu maratońskim  Łukasz Panfil z czasem 2:28:50 uplasował się na drugiej pozycji w niemieckim Loningen.

25 czerwca w Ludwigshafen w biegu ulicznym wystartowało dwóch Polaków – Marcin Chabowski oraz Arkadiusz Gardzielewski  przygotowujący się do startu w maratonie podczas światowych igrzysk wojskowych w Rio. Na liczącej 9,5 kilometra trasie lepiej spisał się Chabowski, który był szósty (27:11) tracąc do zwycięzcy (Jospeh Kiptum z Kenii) 26 sekund. Gardzielewski bieg ukończył jako dziesiąty.