1 / 0

Tymińska wygrywa... trójbój

W Sollentunie pod Sztokholmem odbył się mityng lekkoatletyczny Folksam Grand Prix 2011. Wystartowało w nim troje Polaków.

Dariusz Kuć zajął piąte miejsce w biegu na 100 m, uzyskując rezultat 10.60 (przy wietrze 1,2 m/s). W rywalizacji kobiet na 200 metrów Marta Jeschke była trzecia z wynikiem 23.74 (wiatr -0,3 m/s). Co ciekawe, na tym samym dystansie, ale w ramach trójboju (Szwedzi urządzili zawody dla wieloboistek z trzema wybranymi konkurencjami) triumfowała Karolina Tymińska z lepszym czasem niż Jeschke (23.70 – wiatr-0,4 m/s). W skoku w dal Karolinie zmierzono 6.35 m, a w pchnięciu kulą 14.40. Polka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej trójboju, z rezultatem 2790 pkt.

Polacy startowali też we francuskiej miejscowości Metz. 25-letnia Justyna Korytkowska wygrała bieg na 3000 m z przeszkodami, poprawiając rekord życiowy (jej wynik 9:48.67 daje jej czwarte miejsce na liście najlepszych Polek w historii tej konkurencji). Trzeci w konkursie rzutu młotem był Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski z Sydney uzyskał reultat 75.78 m.