1 / 0

DIAMENTOWA LIGA: Lewandowski i Majewski na podium

Marcin Lewandowski wynikiem 1:45.01 zajął drugie miejsce w biegu na 800 m w siódmym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie.

Mistrza Europy wyprzedził rekordzista świata Kenijczyk David Rudisha - 1:44.15. Obaj spotkali się w tym sezonie po raz pierwszy, a dla Rudishy, który z powodzeniem wrócił na bieżnię po kontuzji, był to drugi start. Niedawno w Nancy uzyskał najlepszy w tym roku czas na świecie - 1:43.66.
Lewandowski przyjechał do Lozanny prosto ze zgrupowania, na którym ciężko trenował. - Marcin jest zmęczony, mocno pracuje, traci na wadze, ale jendocześnie nabiera sił - opowiada jego brat i trener, Tomasz Lewandowski. - W Lozannie miał trzymać sie w grupie i ruszyc ostrzej na finiszu. Finiszować zaczął na 300 metrów do mety. Wtedy miał 1.5 sekundy straty do Rudishy, ale zniwelował ja do zaledwie 0.86 sek. To oczywiście sygnał, że przygotowania do mistrzostw świata ida w dobrym kierunku - kończy Tomasz Lewandowski.
Marcin wyprzedził znakomitych biegaczy, m.in. medaliste MŚ i IO - Alfreda Kirwa Yego, byłego mistrz Europy Brama Soma oraz aktualnego mistrz świata, Mbulaeniego Mulaudziego.

W bardzo silnie obsadzonym konkursie kulomiotów ze znakomitej strony pokazał sie Tomasz Majewski. Mistrz olimpijski w ostatniej próbie uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie 21.55 m. Seria Polaka: X, 20.71, 21.07, 20.50, 20.84, 21.55. Zwyciężył Christian Cantwell (21.83) przed Ryan Whitingiem (21.76).
Renata Pliś nie ukończyła biegu na 1500 m, a w rywalizacji "wózkarz" na tym samym dystansie Tomasz Hamerlak był trzeci z czasem 3:16.10.
Najlepszy w tym roku wynik na swiecie uzyskał w biegu na 100 m Asafa Powell. Jamajczykowi zmierzono czas 9.78 sek. Drugi z rekordem życiowym 9.88 był inny jamajczyk, Michael Frater, a trzeci Francuz Christophe Lemaitre (9.95).