1 / 0

MEMORIAŁ ZNAMIEŃSKICH: Janik 82.81

Igor Janik zajął drugie miejsce w rzucie oszczepem podczas mityngu World Challenge IAAF w rosyjskiej miejscowości Żukowskij.

20 kilometrów pod Moskwą rozegrano dwudniowe zawody – Memoriał braci Znamieńskich. Najlepiej z Polaków zaprezentował się oszczepnik Igor Janik. Uzyskał 82.81 m. To jego najlepszy wynik w tym sezonie i jednocześnie siódmy rezultat w karierze. Uległ tylko słynnemu Rosjaninowi Siergiejowi Makarowowi (86.14).

W pierwszej serii półfinałowej biegu na 100 m (wiatr -0,2 m/s) Dariusz Kuć zajął 4. miejsce z czasem 10.50 i nie zakwalifikował się do finału (wygrał Michael Frater 10.11). W rywalizacji na 3000 m z przeszkodami jedenasty był Łukasz Kujawski (8:38.00), a w konkursie młociarzy Szymon Ziółkowski uplasował się na 8. pozycji (71.67). W słabszej serii biegu na 200 m Marta Jeschke zajęła 3. miejsce z czasem 24.12 (wiatr -1,7 m/s).