1 / 0

MŚJmł w Lille: BRĄZ PATRYKA DOBKA!

Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w zdobył brąz w finale MŚ juniorów młodszych w Lille.

Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w zdobył brąz w finałowym biegu na 400 m podczas MŚ juniorów młodszych w Lille.

Polak wbiegł na metę za Amerykaninem Armanem Hallem i Kenijczykiem Alphasem Kishoyianem, uzyskując rezultat 46.67 sek. Tym samym już drugi raz w trakcie mistrzostw w Lille ustanowił rekord życiowy. To jednocześnie rekord Polski jun. młodszych. Dzięki temu zawodnik SKLA Sopot wskoczył na piąte miejsce na liście najszybszych Polaków na tym dystansie w 2011 roku.

Rekord życiowy ustanowiła też dyskobolka Karolina Makul, która z wynikiem 49.28 m zakwalifikował się do finału.

W przedpołudniowej sesji III dnia rywalizacji w Lille startowało pięcioro Polaków. W eliminacjach tyczkarzy mieliśmy dwóch reprezentantów. Niestety, żadnemu z nich nie udało się awansować do finału. Mateusz Jerzy co prawda uzyskał wysokość, która innym zawodnikom dała kwalifikację (4.70), a wcześniej – na 4.50 – miał jedną zrzutkę i to zdecydowało o jego odpadnięciu z rywalizacji. Z kolei Karol Pawlik miał 3 nieudane próby na 4.50 i nie został sklasyfikowany.

W I serii eliminacyjnej biegu na 2000 m z przeszkodami Alicja Konieczek zajęła 11. miejsce (z czasem 6:55.31) i nie zdołała awansować do finału. Młociarka Malwina Koproń, startująca w grupie A uzyskała 11. wynik (53.42), dzięki czemu zobaczymy ją w sobotnim finale.nZ dobrej strony pokazał się też sprinter Adam Jabłoński. Zajął drugie miejsce w II serii eliminacyjnej (z czasem 21.74), co dało mu awans do półfinału.