1 / 0

Diamentowa Liga w Paryżu: Parszczyński jedzie do Daegu!

Łukasz Parszczyński ustanowił rewelacyjny rekord życiowy (8:15.47) i zajął 8. miejsce w silnie obsadzonym biegu na 3000 m z przeszkodami podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu.

To wynik o ponad 10 sekund lepszy od jego dotychczasowego rekordu życiowego i o prawie 8 sekund lepszy od minimum PZLA na MŚ w Daegu! W historii tej konkurencji tylko trzej Polacy byli szybsi: Bronisław Malinowski (8:09.11), Bogusław Mamiński (8:09.18) i Krzysztof Wesołowski (8:11.04). W paryskim biegu zwyciężył Mahiedine Mekhissi (8:02.09).

Mistrz Europy w rzucie dyskiem, Piotr Małachowski uzyskał kolejny znakomity rezultat. Polak był drugi z wynikiem 67.26 i przegrał ze zwycięzcą konkursu Niemcem Robertem Hartingiem zaledwie o 6 centymetrów.