1 / 0

RIO: Złoto Wojciechowskiego i 4x400m

W Rio de Janeiro podczas ostatniego dnia zmagań lekkoatletów w ramach V Światowych Igrzysk Wojskowych CISM w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski zdobył złoty medal wynikiem 5.81, a Łukasz Michalski (obaj SL WKS Zawisza Bydgoszcz) – srebrny (5.70).

W ostatniej konkurencji zawodów sztafeta 4x400m - Piotr Klimczak, Daniel Dąbrowski, Kacper Kozłowski i Marcin Marciniszyn - odniosła zdecydowane zwycięstwo wygrywając z Kenijczykami z przewagą ponad 3 sekund (3:04.55 – 3:07.87).

Sztafeta 4x100m w składzie: Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak, Robert Kubaczyk i Marcin Marcinszyn, czasem 39.63, sięgnęła po srebro, Brazylijczycy byli szybsi o 10 setnych sekundy.

Identyczny sukces odniosły panie biegnące w kolejności: Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Ewelina Ptak (44.35). Wygrały Brazylijki 43.73, a brąz przypadł Ukrainkom (45.00).

Bieg na 200m wygrał Femi Seun Ogunode 20.46 (+1.2), 7. miejsce zajął Kamil Masztak (21.32).

Na tym samym dystansie wśród pań triumfowała Brazylijka Ana Silva (23.01/-0.4), Marta Jeschke była piąta (23.68), a Ewelina Ptak – ósma (24.38).

Na piątym miejscu w biegu na 1500m uplasował się Bartosz Nowicki (3:44.32), zwyciężył Kenijczyk Gideon Gathimba (3:40.62).

W rzucie dyskiem triumfował Irańczyk Mahmoud Samimi (61.36), nie powiódł się start Piotrowi Małachowskiemu, który zajął 10. miejsce (53.67-33.65-52.93).

Link do strony:    RIO-23