1 / 0

MEJ W TALLINIE: Trzy sobotnie srebra!

Troje polskich lekkoatletów - Anna Wloka (LUKS Podium Kup) w pchnięciu kulą, Marcin Krukowski (Warszawianka) w rzucie oszczepem i Bartosz Kowalczyk (Gwda Piła) w biegu na 5000 m - zdobyło w sobotę srebrne medale mistrzostw Europy juniorów w Tallinnie.

Wszyscy reprezentanci Polski poprawili rekordy życiowe - Wloka uzyskała 16.23, Krukowski 79.19, a Kowalczyk 14:07.17.

Marcin Krukowski, trenowany przez swojego ojca Michała, poprawił o 29 cm rekord Polski juniorów Igora Janika (16.06.2002 r.).

Najbliższa triumfu była Anna Wloka, podopieczna Jacka Dziuby. Zawodniczka z klubu Podium Kup (opolskie) przegrała z Niemką Leną Urbaniak zaledwie o osiem centymetrów.

Z kolei Bartosz Kowalczyk, trenowany przez Ignacego Krzewińskiego, stracił 0.11 do Hiszpana Gabriela Navarro.
W rywalizacji oszczepników Krukowskiego o ponad dwa metry wyprzedził Łotysz Zigismunds Sirmais (81.53).

Na czwartych pozycjach w trzecim dniu zawodów uplasowali się biegacze: Tomasz Kluczyński (Zawisza Bydgoszcz) na 200 m - 21.52 (zwyciężył Brytyjczyk David Bolarinwa 21.07) i Justyna Jendro (LUKS Podium Kup) na 3000 m z przeszkodami - 10:33.64 (triumfowała Niemka Gesa-Felicitas Krause 9:51.08).

W finale kuli, oprócz Wloki, wystartowały też Angelika Kalinowska (Zawisza Bydgoszcz) - 7. miejsce (15.12) i Martyna Losa (LKS Orkan Wlkp. Poznań) - 9. (14.86).

Jutro ostatni dzień rywalizacji w Tallinie.