1 / 0

OOM: płotkarze najlepsi w 3. dniu

W trzecim, również deszczowym, dniu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży po raz drugi na najwyższym stopniu podium na Stadionie Miejskim w Płocku stanęli Tomasz Kołodziejski, Katarzyna Siewruk i Patryk Franko.

Tomasz Kołodziejski (MKL 12 Jelenia Góra) do złota na dystansie 400m pł dodał tytuł mistrzowski na 110m pł. Przyjechał do Płocka z trzecim rekordem życiowym wśród startujących (14.07). W obu finałach padło, mimo deszczu, 7 życiówek. Tomek poprawił się najwięcej (o 0.29 sekundy), uzyskując bardzo dobry czas 13.78. Przed rokiem na obu dystansach płotkarskich wygrał finały B, a w br. - finały A. Przed dwoma laty zdobył złote medale Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego na 110m pł i 300m pł. W lutym br. został złotym medalistą podczas HMPJM na 60m pł.

Jeszcze lepiej wygląda dorobek medalowy Katarzyny Siewruk (ur. 03.12.1995, UKS-MOS Opole), która w eliminacjach o 0.01 poprawiła rekord życiowy (14.04), a w finale w deszczu osiągnęła 13.82. Szkoda, że w Płocku nie doszło do jej pojedynku z Zuzanną Rybarczyk (OŚ AZS Poznań), wysłaną na XI Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Trabzonie, która prowadziła w tabelach z wynikiem 13.87.
Kasia wcześnie zdobyła złoto na 100m oraz brąz w sztafecie 4x100m, wyprzedzając na swej zmianie 4 rywalki. Przed rokiem wygrała 100m i 100m pł podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Podwójnie złotym sprinterem został Patryk Franko (95, LUKS Hańcza Suwałki), który w niedzielę po raz pierwszy w karierze przebiegł 200m poniżej 22 sekund (21.92).