1 / 0

EYOF: Jabłoński 0.01 od medalu

Po raz drugi w 11 edycjach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy nasi lekkoatleci wrócą bez medalu.

Najbliższy podium był Adam Jabłoński (KS AZS UWM Olsztyn), który w piątkowym finale zajął czwarte miejsce z czasem 21.58. O jedną setną szybciej przebiegł dystans Czech Marek Bakalar, a o trzy setne - Białorusin Ilja Straciuk, zwyciężył Brytyjczyk Thomas Holligan 21.46 (+0.9).

W pchnięciu kulą Andrzej Regin (PKS Gwardia Szczytno) uplasował się na 6 pozycji (18.77), Ukrainiec Władysław Czernikow jako jedyny przekroczył 20m (20.13).

W rzucie oszczepem Rosjanka Alina Gierasimczuk ustanowiła rekord Festiwalu (53.86), Kamila Zdybał (SKLA Słupsk) była 12. (39.81).

Tyczkarz Karol Pawlik (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) pokonał wysokość 4.55 (12. miejsce), rekord zawodów ustanowił Słoweniec Robert Renner (5.31).

Karolina Niemczal odpadła w półfinale biegu na 200m (25.12/+1.8), złoto zdobyła Rosjanka Jekatierina Renżyna (23.64/+1.2).

Bardzo dobre wyniki uzyskali płotkarze: Holenderka Nadine Visser 13.28 (+0.5) i Wóch Lorenzo Perin 13.44 (+1.3).