1 / 0

DIAMENTOWA LIGA: Małachowski drugi w Sztokholmie

Piotr Małachowski zajął drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Mistrz Europy uzyskał rezultat 64.96 m, przegrywając z Litwinem Virgilijusem Alekną o 9 centymetrów. Seria Małachowskiego: x, 64.81, 64.91, 64.96, x, x. To był pierwszy start mistrza Europy od pobytu w Rio de Janeiro, gdzie doznał on kontuzji kolana. Warunki atmosferyczne w Sztokholmie nie były sprzyjające (wiał silny, zmienny wiatr).
- Wynik nie jest zły, ale też nie rewelacyjny - powiedział Piotr. - Oddałem trzy w miare poprawne rzuty. Mam nadzieję, że gdy trafię na inne warunki i kolano nie będzie bolało, mogę rzucić dalej. Ale trzeba poczekać do następnych zawodów. W sztokholmie kolano trochę mi dokuczało, ale nie w takim stopniu, jak w Brazylii. Biorę tabletki przeciwzapalne. Nie było tragedii. W poniedziałek mam kolejną wizytę u lekarza, zobaczymy, co on na to powie.

Trójskoczkini Małgorzata Trybańska uplasowała się na siódmej pozycji, zaliczając odległość 14.02 m, ale przy zbyt silnym wietrze (2,6 m/s). W dozwolonych warunkach skoczyła 13.95. Wygrała Ukrainka Olha Saładucha (15.06 przy wietrze 2,3 m/s).
W serii B na 800 m piąta była Renata Pliś, uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie (2:02.10). Biegu B na 1500 m nie ukończył Bartosz Nowicki. Piąte miejsce (ex aequo z Niemka Martiną Strutz) zajęła Monika Pyrek, skacząc o tyczce 4.51 (to jej najlepszy wynik w tym sezonie). Ostatnia w biegu na 400 m pł (z czasem 58.09) była Anna Jesień.