1 / 0

BUDAPESZT: Urbanek 4., Fajdek 5.

Paweł Fajdek zajał piąte miejsce w rzucie młotem podczas Memoriału Istvana Gyulaia w Budapeszcie. Wynik Polaka - 74.79. Wygrał brązowy medalista mistrzostw Europy, Węgier Krisztian Pars - 79.37.

W stolicy Węgier o wskaźnik PZLA na MŚ walczył dyskobol Robert Urbanek (MKLA Łęczyca). Zawodnik Witolda Suskiego był czwarty z rekordem życiowym 63.48, ale do minimum zabrakło mu 1,52 m. Najdalej w tym roku na świecie dyskiem rzucił Węgier Zoltan Kovago - 69.50. Do tej pory najlepszy w tym sezonie rezultat należał do mistrza świata Niemca Roberta Hartinga, który z powodu kontuzji kolana zrezygnował ze startów przed mistrzostwami globu w południowokoreańskim Daegu, i wynosił 68.99. Tuż za nim znajduje się wicemistrz olimpijski i świata Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) - 68.49.

Aż cztery polskie zawodniczki wystartowały w biegu na 1500 m. Tylko jednej - Angelice Cichockiej (ULKS Talex Borzytuchom) udało się dotrzeć do mety. Podopieczna Jarosława Ścigały poprawiła rekord życiowy - 4:09.29. Wcześniej rywalizację zakończyły Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce), Sandra Michalak (MKS MOS Płomień Sosnowiec) i Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków). Zwyciężyła Nikki Hamblin (NZL) 4:05.45.

W biegu na 100m triumfował Asafa Powell (JAM), który biegnąc z optymalnym witarem (+2.0) osiagnął czas 9.86. Na dystansie 200m zwyciężyła Veronica Campbell-Brown (JAM) 22.26

Link do strony z wynikami:   ISTVAN GYULAI