1 / 0

Artur Ostrowski 1:44.82!

Podczas 18. mityngu w niemieckim Königs Wusterhausen w biegu na 800m zwyciężył Artur Ostrowski, który czasem 1:44.82 (TS Olimpia Poznań) poprawił rekord życiowy aż o 1.84 s.

Artur Ostrowski ustanowił rekord mityngu. Na dalszych miejscach uplasowali się: Niemiec Sören Ludolph (1:45.04, mistrz Niemiec, poprz. RŻ 1:46.57), rekordzista Turcji Ilham Tanui Özbilen (1:45.48, do 8.06 br. reprezentował barwy Kenii, RŻ 1:44.25) i Kenijczyk Timothy Limo (1:46.09, RŻ).

Artur Ostrowski (fot. bieganie.pl)

Artur awansował na 5 miejsce w historii, ale wciąż ustępuje... ojcu, 4. zawodnikowi MŚ w Rzymie '87, który jest jego trenerem.
Artur Ostrowski startował w trzech mistrzowskich imprezach zagranicznych, za każdym razem docierając do finału.
MEJ '07 - 8m. 1:50.26
ME U-23 '09 - 5m. 1:48.17
Uniwersjada '11 - 5m. 3:48.81
W br. również znacznie poprawił rekord życiowy na 1500m; dokładnie o 9 sekund, podczas Memoriału Janusza Kusińskiego '11 uzyskał 3:37.57, będąc najszybszym z Polaków.