1 / 0

„Atletický most 2011” - 3. Cichocka i Wloka

W czwartkowym mityngu „Atletický most 2011” w słowackiej Dubnicy nad Váhom wystartowało sześcioro Polaków. Najwyższe trzecie lokaty zajęły Angelika Cichocka na 800m i Anna Wloka w pchnięciu kulą.

Bieg na dystansie 800m wygrała po bardzo dobrym finiszu Rosjanka Julia Rusanowa (2:00.88) wyprzedzając Kenijkę Eunice Sum ((2:01.14) i Angelikę Cichocką (2:01.76). 6 miejsce zajęła Katarzyna Broniatowska (2:05.41), Sandra Michalak była siódma (2:05.57).

W pchnięciu kulą Valerie Adams z Nowej Zelandii osiągnęła odległość 20.83 (15. zwycięstwo z rzędu), Anna Wloka uzyskała 15.83, plasując się za Cleopatrą Borel-Brown z Trynidadu (18.24).

W skoku o tyczce Agnieszka Wrona pokonała wysokośc 4.00 (5 miejsce), triumfowała Czeszka Jiřina Ptáčníková (4.50) przed Kubanką Yarisley Silvą (4.40).

W biegu przeszkodowym Kenijczycy zajęli pięć pierwszych miejsc, niespodziewane zwycięstwo odniósł Bernard Nganga (8:12.27), wyprzedzajac Paula Kipsiele Koecha (8:16.62) i Ezekiela Kemboi, mistrza świata '09 i '11 (8:20.80), Łukasz Parszczyński nie dobiegł do mety.

Wyniki:                          DUBNICA