1 / 0

Niwińska i Sieja mistrzami Polski w biegu 24-godzinnym

W sobotę w kompleksie rekreacyjnym Dolina Trzech Stawów rozpoczęły się IV Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym. Tytuły mistrzów Polski zdobyli Marcin Sieja (Agros Żary) i Aleksandra Niwińska (AZS AWF Katowice), obydwoje poprawili rekordy Polski.

Sieja pokonał dystans 246 km 119 m, a Niwińska - 220 km 676 m. Poprzedni "męski" rekord należał do Waldemara Pędzicha i wynosił 243 km 600 m. Przetrwał trzy lata. Natomiast biegaczka AZS AWF poprawiła własny wynik z ubiegłorocznych MP, wynoszący 217 km 153 m.

Mistrzostwa Polski odbyły się po raz czwarty w historii. Drugi rok z rzędu gospodarzem były Katowice, które we wrześniu 2012 roku będą gościć uczestników MŚ w tej odmianie ultradługiego biegania. Polska będzie mogła wystawić 9-osobowe ekipy mężczyzn i kobiet. Minima określono na 200 i 175 km.
Na starcie stanęło 66 osób.

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym, Katowice, 17-18.09.2011

1. Marcin Sieja (Agros Żary) 246.119 km
2. Piotr Sawicki (Akademcki Klub Lekkoatletyczny Leszno) 237.028
3. Adam Jagieła (AZS AWF Katowice) 215.033

Paweł Szynal (LKS Olymp Błonie) startujący poza klasyfikacją MP uzyskał 219.743,5