1 / 0

MŚ i ME w biegu na 100km w Winschoten

Holenderskie Winschoten 10 września br. było gospodarzem 25. Mistrzostw Świata i 20. Mistrzostw Europy w biegu na 100km. Rywalizację ukończyło 146 zawodników (50 pań i 96 mężczyzn) z 33 państw.

Holenderskie Winschoten 10 września br. było gospodarzem 25. Mistrzostw Świata i 20. Mistrzostw Europy w biegu na 100km. Rywalizację ukończyło 146 zawodników (50 pań i 96 mężczyzn) z 33 państw (Andora, Australia, Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Meksyk, Mongolia, Niemcy, Norwegia, Rosja, RPA, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Urugwaj, USA, Węgry, Wielka Brytania i Włochy).

Mistrzem świata wśród panów został po raz drugi (wcześniej w 2008 r.) 39-letni Włoch Giorgio Calcaterra. Pierwszą kobietą na mecie była Rosjanka Marina Bykchova. Zwycięzcy uzyskali odpowiednio rezultaty 6:27:32 i 7:27:19. Startowała również reprezentacja Polski w składzie Dariusz Guzowski, Roman Elwart, Paweł Szymandera i Łukasz Panfil. Niestety startu naszej ekipy nie można zaliczyć do udanych. Rywalizację ukończył tylko Paweł Szymandera. 38-letni, wciąż aktualny mistrz Polski minął metę w Winschoten na 21 pozycji. W klasyfikacji Mistrzostw Europy zajął 13 pozycję. Polskim akcentem było zdobycie srebrnego medalu zarówno Mistrzostw Świata jak i Europy przez Brytyjkę polskiego pochodzenia Joannę Zakrzewski.