Przegląd informacji zagranicznych.

BELLINZONA (SUI)

Irene Pusterla wynikiem 13.42 ustanowiła nowy rekord Szwajcarii w trójskoku.

BERLIN (GER)

Rozpoczęto sprzedaż biletów na przyszłoroczne mistrzostwa Niemiec, które odbędą się 16 i 17 czerwca w Bochum. Stadion, na którym odbędą się zawody może pomieścić 17 000 kibiców.

HELSINGBORG (SWE)

W ostatnim starcie w sezonie Estończyk Gerd Kanter wygrał z wynikiem 65.64 konkurs dyskoboli na mityngu w Szwecji.

JENA (GER)

Po dwóch latach budowy otwarto nową halę lekkoatletyczną w Jenie – koszt budowy obiektu wyniósł ponad 3 miliony euro. W uroczystości otwarcia uczestniczyła m.in. Heike Drechsler.

MEDELLIN (COL)

Podczas 39. Mistrzostw Ameryki Południowej Juniorów wygrywali m.in. brazylijski sprinter Aldemir Gomes da Silva (10.36), Kolumbijczyk Diego Palomeque (20.94 na 200 metrów) oraz argentyński oszczepnik Braian Toledo (74.04).

Pełne wyniki: MEDELLIN

PRAGA (CZE)

Elsiha Sawe  wygrał najstarszy uliczny bieg w Europie „Bechovice-Praha” (była to już 115. edycja imprezy). Kenijczyk dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 29:56.

SAO PAULO (BRA)

Mistrzyni świata w skoku o tyczce Fabiana Murer będzie liderką reprezentacji Brazylii na zbliżające się igrzyska panamerykańskie (Guadalajara, 23-30 października). W sumie do Meksyku pojedzie 62 brazylijskich lekkoatletów

SZOMBATHELY (HUN)

Podczas trzeciej edycji memoriału Pála Németha Krisztián Pars uzyskał wynik 81.89 – to najlepszy rezultat w tym roku na świecie. Dla Węgra to trzeci najlepszy rezultat w karierze i jego najdalszy rzut od lipca 2008. W zawodach drugie miejsce zajął Niemiec Markus Esser (76.16), który wyprzedził reprezentanta gospodarzy Kristofa Németha (75.53) oraz Szymona Ziółkowskiego (74.92).

SARAJEWO (BIH)

W Sarajewie odbyła się dwunasta edycja międzynarodowego mityngu juniorów. W imprezie wystartowało 130 zawodników z ośmiu krajów (Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Słowenii, Serbii, Turcji i Węgier). Najlepsze rezultaty padły w biegach na 400 i 800 metrów. Chorwat Mateo Ruzic pokonał dystans jednego okrążenia w 48.71, a Serbka Marija Stambolic uzyskała na dwukrotnie dłuższym dystansie rezultat 2:07.99.