1 / 0

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego - 2. dzień

Drugiego dnia Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego rozgrywanego w Kielcach rozdano 18 kompletów medali.

Poniżej krótka relacja z niedzielnych konkurencji.

300m K
Karolina Ciesielska (MUKS Płock), wczorajsza brązowa medalistka w biegu na 100m obroniła tytuł z roku ubiegłego. Ustanowiła przy tym rekord życiowy rezultatem 40.30 (przed rokiem w Toruniu zwyciężyła czasem o 0.06 s gorszym). Srebro przypadło Alicji Wronie (SKB Kraśnik) - 40.50, a brąz - Aleksandrze Szczerbaczewicz (KS AZS UWM Olsztyn) - 41.09. Liderka tabel (40.37), czwarta przed rokiem w Toruniu, Karolina Gesek (MMKS Gdańsk) ponownie kończy rywalizację tuż za podium. W pierwszej "10" aż osiem zawodniczek ustanowiło nowe rekordy życiowe.

300m - Karolina Ciesielska przed Alicja Wroną

1000m K
Aleksandra Hołda (MKL Maraton Świnoujście) zdecydowana faworytka, druga przed rokiem w Toruniu zwyciężyła w czasie nowego rekordu życiowego - 2:55.83. Drugie miejsce dla Małgorzaty Zieleń (SS MKS Parasol Wrocław) - 2:59.09, a trzecie dla 14-letniej Anety Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) - 3:01.21. Medal tej ostatniej jest trzecim tegorocznym tytułem w tej niezwykle utalentowanej sportowo rodzinie. Cztery lata starszy brat Dawid jest brązowym medalistą MPJ na 3000m prz, a trzy lata starsza siostra Alicja zwyciężczynią OOM na 2000m prz. W przeszłości obydwoje zdobywali także medale Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego.

1000m - Aleksandra Hołda przed Małgorzatą Zieleń

100m pł K
Drugie złoto po wczorajszym triumfie w skoku wzwyż dla liderki tegorocznych tabel tej konkurencji - Katarzyny Flis (RKS Łódź) - 14.51 (RŻ). Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła 14-letnia Helena Dalke (SL Zawisza Bydgoszcz) - 14.67. Brąz dla Marty Sikory (SKS Kusy Kraków) - 14.78. Dalke i Sikora bardzo wyraźnie poprawiły w Kielcach rekordy życiowe o odpowiednio 0.59 i 0.66 s.

4x100m K
Złoto dla sztafety SKS Kusy Kraków, która zwyciężyła czasem 49.46 (1.24 s szybciej niż 2 tygodnie temu). Srebro dla faworytek z MMKS Gdańsk w Weroniką Błażek i Karoliną Gesek w składzie - 50.02. Brązowy medal przypadł sztafecie SL WKS Zawiszy Bydgoszcz - 50.07.

Skok w dal K
Stojący na wysokim poziomie sportowym konkurs wygrywa Natalia Chacińska (MKS Pogoń Siedlce) wynikiem 5.87. Na drugim miejscu kończy rywalizację ubiegłoroczna zwyciężczyni i liderka tegorocznych tabel - Adrianna Szóstak (TS Olimpia Poznań) - 5.75. Brąz dla Roksany Podlewskiej (KS Stal Ostrów Wielkopolski) - 5.47, która medal wywalczyła dzięki drugiemu kolejnemu wynikowi - 5.41 - uzyskanemu w ostatniej kolejce, przeskakując z 4. na 3. miejsce.

Wysoki lot Natalii Chacińskiej, trenowanej przez Łukasza Nowosielskiego
(podobnie jak Tomasz Jaszczuk)

Skok o tyczce K
Faworytka Kamila Przybyła (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) zwyciężyła wynikiem 3.40. Drugie miejsce dla Darii Rosiewicz (PKS Skra Warszawa) - 3.30, zaś brąz przypadł 14-letniej Paulinie Lederer (MKS Ustroń) - 3.10. Poziom wyraźnie wyższy niż przed rokiem - 6 zawodniczek osiągnęło 3 metry i wyżej. Przed rokiem takimi wynikami cieszyły się tylko dwie.

Kula K
Złoty medal z nowym rekordem życiowym dla Katarzyny Hnatiuk (MTS Junior Sopot) - 14.13. Srebro do wczorajszego złota w młocie dorzuciła czwarta przed rokiem Katarzyna Furmanek (KKL Kielce) - 13.86 (RŻ). Aleksandra Filipiak (LUKS Inowrocław) z brązowym medalem - 13.72. Liderka tabel - Karolina Nestrowicz (LKS Sprinter Siemiatycze) dopiero na miejscu szóstym. W pierwszej "8" aż 7 zawodniczek kończy konkurs z nowymi rekordami życiowymi.

Urodziwe podium w pchnięciu kulą: Katarzyna Furmanek, Katarzyna Hnatiuk i Aleksandra Filipiak

Oszczep K
Liderująca tegorocznym tabelom Maria Andrejczyk (UKS przy LO Sejny) zwyciężyła wynikiem 41.21 (RŻ). Srebro przypadło Klaudii Maraszewskiej (LKS Jantar Ustka) - 40.13, a brąz Paulinie Furmanek (LKS Sambor Tczew) - 38.25.

Chód 3000m K
Zwyciężyła Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) 14:32.15, srebrny medal przypadł kolejnej reprezentantce Podkarpacia - Angelice Augustyn (OTG Sokół Mielec) - 14:44.03 (RŻ). Brązowy medal zdobyła Anna Maciaś (UKS Korzeniowski.pl Kraków) - 15:05.82.

300m M
Złoty medal zdobył startujący w teoretycznie słabszej serii Konrad Ziółkowski (LKS VECTRA-DGS Włocławek) czasem 36.34 (0.58 s lepiej od dotychczasowego rekordu życiowego). Srebro przypadło Bartłomiejowi Rebendzie (KKB MOSiR Krosno) - 36.51, a brąz - Grzegorzowi Mazurkiewiczowi (MULKS Olimpia Świdnica) - 36.64. Lider tegorocznych tabel - Artur Walczak (MKS Osa Zgorzelec) dopiero 9.

1000m M
Zdecydowany faworyt, Rafał Biolik (GTS Bojszowy) nie zawiódł i zwyciężył czasem 2:38.15. Pozostałe dwa medale przypadły przedstawicielom województwa łódzkiego. Srebro dla Sławomira Kuca (UMLKS PEGAZ Opoczno) - 2:40.01, a brąz dla Błażeja Kuli (LUKS PMOS Zduńska Wola) - 2:40.04 (RŻ).

110m pł M
Zwyciężył Paweł Supoń (KS Podlasie Białystok) czasem 15.04 (+2.4). Tuż za nim uplasował się wczorajszy zwycięzca 300m pł - Szymon Birt (LUKS Hańcza Suwałki) - 15.07. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Bartosz Gul (MKL 12 Jelenia Góra) - 15.27.

4x100m M
Zaskakujące zwycięstwo biegnącej z 8 toru sztafety UKS Orkan Środa Wielkopolska 44.50. Rezultat zaledwie 0.04 s gorszy od 19-letniego nieoficjalnego rekordu Polski i aż o 1.82 s lepszy od osiągnięcia tej sztafety sprzed 2 tygodni. Srebrny medal wywalczyła sztafeta MKL Toruń ze zwycięzcą 100m, Michałem Olenderem w składzie - 45.27. Brąz zawisł na szyjach zawodników UKS Tempo 5 Przemyśl - 45.68.

Skok wzwyż M
Cezary Pietruszyński (NKS Nowe Miasto Lubawskie) liderujący tegorocznym tabelom nie zawiódł i zwyciężył ustanawiając nowy rekord życiowy - 1.98. Drugie miejsce wywalczył Dawid Wawrzyniak (MKLA Łęczyca) - 1.96, aż o 11cm poprawił dotychczasowy rekord życiowy. Brąz dla Huberta Hampela (LUKS Orkan Września) - 1.90. Konkurs stał na wyższym poziomie niż ten przed rokiem, kiedy do zwycięstwa wystarczyło osiągnąć 1.93.

Skok w dal M
Mateusz Jopek (LKS Górnik Wałbrzych) zdobył złoto rezultatem 6.62 (+0.7) wyprzedzając lidera tegorocznych tabel Emila Pikorę (MKS Pułtusk) - 6.52 (+1.3). Trzecie miejsce i brązowy medal dla Mateusza Trzebońskiego (BKL Bełchatów) 6.46 (+1.2). Podobnie jak w konkursie dziewcząt do rozstrzygnięcia 3. lokaty konieczne było porównanie drugich najdalszych skoków.

Młot M
Dawid Kopała (MKS Bolesłavia Bolesławiec) wywalczył złoty medal rezultatem 53.20 (RŻ). Marcin Kuźniarek (MMLUKS Sprint Zduńska Wola) zdobył srebro wynikiem 49.61, a brąz przypadł liderowi tabel, Pawłowi Roszkowskiemu (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) - 48.10 (4.11m bliżej od rekordy życiowego). Przed rokiem zwycięzca tej konkurencji uzyskał rezultat blisko 5 metrów lepszy.

Dysk M
Zwyciężył Tomasz Lewkowicz (ULKS Uczniak Szprotawa), który miał tylko dwie mierzone próby w konkursie - 54.08. Srebro przypadło 14-letniemu Konradowi Bukowieckiemu (PKS Gwardia Szczytno) - 53.80, natomiast brązowy medal zawisł na szyi Michała Goździewicza (MKS Aleksandrów Łódzki) - 53.20. Liderujący tabelom Damian Matyja (CWKS Resovia Rzeszów) zajął 13 miejsce wynikiem o ponad 24 metry gorszym od rekordu życiowego.

Sześciobój M
Pierwszym zwycięzcą tej konkurencji na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego został trzeci po 1 dniu - 14-letni Michał Galikowski (SKLA Sopot) - 3712 (1783+1929). srebro dla drugiego po 1 dniu Marcina Mencfela (LKS Jantar Ustka) - 3536w (1827+1709), a brąz wywalczył kolejny 14-latek, Rafał Ewkowski (UKS Dziewiątka Kutno) - 3446w (1770+1676). Prowadzący po pierwszym dniu Hubert Mutwil (MLKS Agros Żary) ukończył rywalizację na 4 miejscu.

Strona z wynikami:    FORSPORT

Wyniki zawodów:   MMJK