1 / 0

4 mile w Groningen: 5. Lewandowska

Najlepszy wynik w historii na dystansie 4 mil uzyskał w holenderskim Groningen Kenijczyk Vincent Yator przebiegając ten dystans w czasie 17:06. Wśród pań najszybszą z Europejek, piątą na mecie, była Iwona Lewandowska, Agnieszka Ciołek zajęła 8 miejsce.

Bieg kobiet wygrała Sylvia Kibet, wicemistrzyni świata na 5000m (’09 i ’11), wyprzedzając trzy zawodniczki z Etiopii. Kenijka powtórzyła swój sukces z 2009 r.
Vincent Yator o 5 sekund wyprzedził Etiopczyka Kenenisę Bekele.

Przed rokiem na 4 pozycji w Groningen uplasowała sie Karolina Jarzyńska (20:21:9).