1 / 0

Bupa Great South Run: 7. Ciołek 8. Lewandowska

W Portsmouth w 22. edycji biegu „Bupa Great South Run” rozegranym na dystansie 10 mil Agnieszka Ciołek zajęła 7., a Iwona Lewandowska - 8. miejsce.

W silnej obsadzie zwyciężyła Etiopka Aselefech Mergia 52:55 przed Kenijkami Doris Changeiywo 53:34 i Irene Jerotich 53:43.
Agnieszka Ciołek uzyskała czas 54:41, o sekundę wyprzedzając włocławiankę.
Po drodze Polki pokonały 10. km szybciej od rekordów życiowych z bieżni (Lewandowskiej zanotowano 33:16, życiówki na bieżni - 33:33.52).

Wśród mężczyzn triumfował Leonard Komon 46:18 przed Abelem Kirui, dwukrotnym mistrzem świata w maratonie, (obaj Kenia) 46:40 i Irlandczykiem Alistairem Craigiem 47:14.
Komon obiecywał ponowny atak na rekord świata Haile Gebrselassie (44:23), do którego przed pięcioma tygodniami w Zaandam zabrakło mu 4 sekund. Na półmetku, mimo silnego przeciwnego wiatru, uzyskał obiecujący czas 22:08. Wiatr od morza szczególnie dał mu się jednak we znaki na ostatnich dwóch milach i w efekcie Komon mógł się cieszyć ze zwycięstwa, wygrał bieg jako 9. Kenijczyk, ale nie z czasu.

Wyniki:   PORTSMOUTH