1 / 0

Ciołek i Lewandowski triumfują w Goleniowie

Mistrz Europy z Barcelony na dystansie 800 m, Marcin Lewandowski wygrał Goleniowską Milę Niepodległości. W biegu na 10 km zwyciężyła Agnieszka Ciołek, a z Polaków najlepszy był Henryk Szost, który zajął trzecie miejsce.

Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), czwarty zawodnik mistrzostw świata w Daegu, triumfował w Goleniowie po raz trzeci. Jak przyznał, sukces nie przyszedł mu łatwo. - Musiałem biec ile tylko sił w nogach, aby wyprzedzić na mecie Leszka Zblewskiego, który chciał tu zwyciężyć po raz... dziesiąty - zaznaczył. Jego trener i brat Tomasz wystartował na 10 km, plasując się na 30. pozycji w gronie ponad czterystu zawodników.
Po udanych zagranicznych startach w październiku Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław) nie dała się wyprzedzić również i w krajowych zawodach. - Przybiegłam na metę mocno zmarznięta, ale najważniejsze, że wygrałam. W tym roku wystartuję jeszcze w Anglii, w Brighton na 10 km i ... pomyślę o następnym sezonie. Głównym celem jaki sobie postawiłam są igrzyska olimpijskie - powiedziała Ciołek.