1 / 0

ME w Velenje: Juniorki 10, juniorzy 14.

W słoweńskiej miejscowości Velenje odbyły się mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. Polacy zajęli w nich odległe lokaty.

W gronie juniorek zwyciężyła Brytyjka polskiego pochodzenia (ale urodzona w Wlk. Brytanii), Emelia Gorecka. Najlepsza z biało-czerwonych – Paula Kopciewska była 32, Paulina Furmańska 42, Katarzyna Dulak 53, Paulina Mikiewicz 54, Katarzyna Grzesik 77, a Martyna Adamczyk 85. W rywalizacji drużynowej zwyciężyły Brytyjki przed Rosjankami i Niemkami – Polki ukończyły zawody na 10. miejscu.

W kategorii juniorów wystartowało pięciu Polaków. Najlepszy – Mateusz Maik – był 35, Bartosz Kowalczyk 50, Andrzej Rogiewicz 78, Bartłomiej Przedwojewski 87, a Rafał Matuszczak 96. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Brytyjczycy (Polacy na 14. miejscu), a indywidualnie Rosjanin Ilgizar Safiulin. W kategorii młodzieżowców (do lat 23) Łukasz Oślizło był 90 (prawie 3 minuty za zwycięzcą – Florianem Carvalho z Francji).