1 / 0

4 Polaków startuje w Gandawie - 6.66 Chyły

W niedzielę w "KBC Indoor " (IAAF Permit Meeting) w Gandawie startuje czwórka czołowych polskich zawodników: Dariusz Kuć, Łukasz Chyła, Dorota Dydo i Anna Ksok. W finale 60 m Chyła zajął 2 lokatę z czasem 6.66, Kuć był 5 (6.73).

W eliminacjach Chyła uzyskał 6.70 (najlepszy wynik w Polsce w br.), a Kuć - 6.77. Chyła wygrał swój bieg eliminacyjny, podobnie jak Dorota Dydo, która osiągając 7.39 wyprzedziła o 1 setną Merlene Ottey.

Ostatni start Chyły w hali miał miejsce przed dwoma laty w Madrycie podczas Halowych ME, zajał wówczas 7 miejsce z identycznym czasem (6.66).

60m Kael Becerra CHI 6.62
Łukasz Chyła 6.66
Taiwo Bamidele NGR 6.72
Uchenna Emedolu NGR 6.72
Dariusz Kuć 6.73
Matic Osovnikar SLO 6.74

Dorota Dydo w finale 60m zajęła 5 lokatę (7.37), wygrała Brytyjka Jeanette Kwakye (7.27).

Anna Ksok nie uporała się z pierwszą wysokością (1.80) w skoku wzwyż.
Bułgarka Wenelina Wenewa i Belgijka Tia Hellebaut zaliczyły po 1.98.