1 / 0

Ostravska Laťka: dobry start Polaków

We wtorkowych zawodach „Ostravská Laťka 2012” w skoku wzwyż Karolina Błażej i Urszula Domel-Gardzielewska uległy tylko Czeszce Oldřišce Marešovej, a Piotr Śleboda wyrównał rekord życiowy w hali (2.23).

Wśród pań trzy pierwsze zawodniczki zaliczyły wysokość 1.85, w pierwszej próbie - Oldřiška Marešová, a w trzeciej - Karolina Błażej (KS AZS AWF Kraków) i Urszula Domel-Gardzielewska (KS AZS AWF Wrocław). Urszula zajęła drugie miejsce nie mając wcześniejszych strąceń, Karolina poprawiała 1.74 i 1.82.

Czech Jaroslav Bába, medalista olimpijski sprzed 8 lat, zaliczając 2.29 pokonał czterech rywali o 6 cm i po raz trzeci został zwycięzcą mityngu.
Rumun Mihai Donisan, Piotr Śleboda (GKS Olimpia Grudziądz) i Keith Moffat przeskoczyli 2.23 w pierwszej kolejce. Wcześniej Rumun skakał bezbłędnie, Polak (jedno strącenie na 2.15) i Amerykanin zostali sklasyfikowani ex aequo na trzeciej pozycji. Piąte miejsce zajął Słowak Matuš Bubeník.
Konrad Owczarek (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole) pokonał jedynie pierwszą wysokość 2.00 (16 miejsce).

Link do strony z wynikami:    OSTRAWA