1 / 0

Bordeaux: zwycięstwa Michalskiego i Ostrowskiego

Bordeaux: zwycięstwa Michalskiego i  Ostrowskiego

W sobotę w hali w Bordeaux Łukasz Michalski wygrał konkurs skoku o tyczce pokonując 5.72, a Artur Ostrowski był najszybszy w biegu na 800m – 1:49.27.

Łukasz Michalski w pierwszej próbie pokonał 5.35, w drugiej – 5.50, a w trzeciej – 5.60. Zajmował drugie miejsce za Francuzem Romain Mesnilem, który nie miał strąceń. Obydwaj opuścili 5.67, a wysokość 5.72 – równa minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Stambule - zaliczył tylko zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz (w trzeciej próbie). Niemcowi Alexandrowi Straubowi do trzeciego miejsca wystarczył wynik 5.35. Aż pieciu zawodników nie uporało się z pierwszą wysokością, w tym tak znani jak Ukrainiec Maksym Mazuryk i Francuz Damiel Dossevi.

Artur Ostrowski zwyciężył w biegu na 800m w czasie 1:49.27 przed Etiopczykiem Bekele Gebretsadikiem (1:50.24) i Francuzem Ismaelem Konem (1:50.54).

Na dystansie 60m Dariusz Kuć wygrał swój bieg eliminacyjny w 6.74. W finale triumfował Nigeryjczyk Ogho Oghene Egwero – 6.70, o setną sekundy przed Francuzem Ronaldem Pognon i o dwie przed Antoine’m Adamsem (SKN). Polak był piąty z wynikiem 6.79.

W biegu pań na 60m Marika Popowicz awansowała do finału z 4. czasem - 7.53, Anna Kiełbasińska osiągnęła 7.62. W finale najszybsza była Gabonka Ruddy Zang Milama 7.27 (w eliminacjach 7.25) wyprzedzając Anim Anim z Ghany 7.33. Marika zajęła czwarte miejsce uzyskując 7.50.

Urszula Domel uplasowała się na 7 miejscu w skoku wzwyż zaliczając 1.81. Cztery zawodniczki pokonały 1.90 – Oksana Okuniewa (UKR), Olena Holosza (UKR), Julia Kostrowa (RUS) i Melanie Melfort (FRA).

W Czechach w XIII mityngu "Hustopečské skákání" skoczkini wzwyż Magdalena Ogrodnik zajęła 10 miejsce z wynikiem 1.80. Rosjanka Swietlana Szkolina została zwyciężczynią konkursu po pokonaniu wysokości 1.95, o 2 cm mniej uzyskały: Rosjanka Irina Gordiejewa, Chaunte Lowe (USA) i Rosjanka Maria Kuczina.
Wśród mężczyzn najlepszy wynik na świecie w br., 2.35, uzyskał Rosjanin Aleksiej Dmitrik, a 2.31 osiągnęli - Rosjnaie Andriej Silnow i Iwan Uchow, Brytyjczyk Samson Oni i Czech Jaroslav Baba

Linki:   BORDEAUX      HUSTOPEČE