1 / 0

Śleboda 2.27 w Pradze

W Pradze, w swym szóstym tegorocznym starcie, Piotr Śleboda (GKS Olimpia Grudziądz) po raz drugi w karierze pokonał wysokość 2.27 ulegając Bułgarowi Wiktorowi Ninowowi, który wygrał tym samym wynikiem.

Na trzeciej pozycji uplasował się Włoch Silvano Chesani (2.24), a na czwartej Czech Jaroslav Baba (2.20).
W praskim centrum handlowym Zličín zakończyła się druga edycja cyklu „Czech High Jump Grand Prix”, składającego się z trzech konkursów, którego zwycięzcą został Baba.

Tegoroczne starty Piotra Ślebody:
2.16 (1) Grudziądz
2.23 (3) Wuppertal (rekord życiowy w hali)
2.23 (3=) Ostrawa (wyrównany RŻ w hali)
2.18 (2) Drezno
2.22 (3=) Brno
2.27 (2) Praga (rekord życiowy w hali)

Warto dodać, że w ostatnich dwóch sezonach Piotr startował 22-krotnie, ale tylko w zawodach krajowych.
Wysokość 2.27 po raz pierwszy pokonał w sierpniu 2011 r. w Iławie podczas zawodów o Puchar Kapera.

Minimum w skoku wzwyż na Halowe Mistrzostwa Świata w Stambule (9-11 marca) wynosi 2.29.
Następna szansa dla ubiegłorocznego mistrza Polski na pokonanie tej wysokości już pojutrze (18 lutego) w Gandawie.