1 / 0

Aleksandra Jawor mistrzynią Polski w półmaratonie

W niedzielę ulicami Warszawy przebiegli uczestnicy 7. Półmaratonu Warszawskiego w ramach którego o medale mistrzostw Polski rywalizowały kobiety. Mistrzynią kraju została zawodniczka Budowlanych Częstochowa Aleksandra Jawor.

Jawor linię mety przekroczyła jako druga z zawodniczek 11 sekund za zwyciężczynią biegu open Białorusinką Volhą Mazurenok. Rezultat mistrzyni Polski, która wczoraj zadebiutowała na dystansie półmaratonu, to 1:14:36. Dotychczas Jawor zdobyła tylko jeden medal mistrzostw Polski seniorów – w 2009 była trzecia w biegu przełajowym w Olszynie. Srebrny medal – pierwszy w karierze tego koloru, ma już 4 złota i brąz - dla Agnieszki Gortel-Maciuk (1:15:11), a brąz dla Izabeli Trzaskalskiej (1:16:18).

Wśród Panów w półmaratonie zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski (1:03:30) przed Yaredem Shegumo (1:04:15) i Mariuszem Giżyńskim (1:04:19). Gardzielewski jest pierwszym Polakiem, który triumfował w warszawskim półmaratonie.

Linię mety przekroczyło w sumie 7174 biegaczy.

Wyniki: WARSZAWA