1 / 0

Najlepszy wynik na świecie Chojeckiej w Karlsruhe

Lidia Chojecka zdecydowanie wygrała bieg na 1500m podczas mityngu w Karlsruhe osiągając czas 4:05.44 – najlepszy w tym roku na świecie. W biegu na 800m trzecie miejsce w czasie 2:01.32, lepszym od miminum na Halowe ME, zajęła Aneta Lemiesz.

Lidia Chojecka zdecydowanie wygrała bieg na 1500m podczas mityngu w Karlsruhe osiągając czas 4:05.44 – najlepszy w tym roku na świecie.

W biegu na 800m trzecie miejsce w czasie 2:01.32 (4. wynik w historii w Polsce), lepszym od miminum na Halowe ME, zajęła Aneta Lemiesz. Wygrała Słowenka Jolanda Ceplak (1:58.99 – 2. wynik na świecie w br.) przed Białorusinką Swietłaną Usowicz (2:00.53).

Jako trzecia z Polek minimum w Karlsruhe uzyskała Aurelia Trywiańska, która dwukrotnie pokonała dystans 60m przez płotki w czasie 8.03.
Finał wygrała Lolo Jones (USA, 7.87) przed Laceną Golding-Clarke (JAM, 7.91), Trywiańską i Kirsten Bolm (GER, 8.03).
W eliminacjach wzięła udział Justyna Oleksy osiągając 8.34.

Siódme miejsce w skoku w dal przypadło Małgorzacie Trybańskiej, która skoczyła na odległość 6.39.
Zwyciężczyni, Rosjanka Tatiana Lebiediewa, uzyskała 6.68.

Rekord życiowy w biegu na 3000 m poprawił Rafał Snochowski. Czas 7:57.13 (7. wynik w historii w Polsce) wystarczył do piątego miejsca. Pierwszy na mecie był Isaac Kiprono Songok (KEN, 7:39.32).

Grażyna Prokopek przybiegła do mety na drugim miejscu w pierwszej serii biegu na 400m – 52.91. Jamajka Shereefa Lloyd była szybsza o 0.36.