1 / 0

Fajdek drugi w Kawasaki

Paweł Fajdek (Agros Zamość) zajął drugie miejsce w mityngu Seiko Golden Grand Prix w Kawasaki, pierwszym zaliczanym do Challenge’u IAAF w rzucie młotem, osiągając odległość 76.31.

Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań), w swym pierwszym tegorocznym starcie, uplasował się na piątej pozycji z wynikiem 73.72. Triumfował Dilszod Nazarow, dwukrotny mistrz Azji, uzyskując 77.34. Tadżyk zrewanżował sie Pawłowi Fajdkowi za porażkę przed trzema dniami w Fukuroi. Trzecią pozycją zajął Niemiec Markus Esser, ulegając Polakowi zaledwie o dwa centymetry.
Paweł Fajdek uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy w Helsinkach (76.00).
Bieg na dystansie 110 m przez płotki wygrał Chińczyk Liu Xiang 13.09 (drugi wynik na świecie w br.).
Pełne wyniki:   KAWASAKI

Attnang (AUT)

W 28. biegu na dystansie jednej mili dominowali Kenijczycy zajmując cztery czołowe lokaty, wygrał Bensen Seurei 4:02.46 przed Erastusem Chirchirem 4:06.86. Piąte miejsce zajął Mateusz Demczyszak 4:12.22 wyprzedzając Bartosza Nowickiego (obaj Śląsk Wrocław) 4:13.13.

Desenzano del Garda (ITA)
W 26. mityngu wielobojowym Multistars startuje Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum), zajmując po pierwszym dniu 15 lokatę z dorobkiem 3190 pkt. Prowadzi juniorka Katarina Johnson-Thompson (GBR) 3662.