1 / 0

Niedziela na stadionach LA

Podczas zawodów w Zielonej Górze Wojciech Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa) rzucił dyskiem (1.75 kg) na odległość 61.49.

Wojciech Praczyk już pierwszego maja, wynikiem 58.71 w Cottbus, zapewnił sobie start w MŚ juniorów w Barcelonie. Jest rekordzistą Polski juniorów w rzucie dyskiem – 62.26. W niedzielę startował jeszcze dwukrotnie, w pchnięciu kula (6.00 kg) uzyskał 18.14, a w dysku seniorów – 54.26.

W Gdańsku podczas zawodów otwarcia sezonu Karolina Bołdysz rzuciła oszczepem na odległość 55.36, minimum PZLA na MŚ juniorów w Barcelonie wynosi 52.50. Wynik zawodniczki z Polonii Pasłęk ustępuje tylko rekordowi Polski juniorek, 56.37, należącym do Magdaleny Czenskiej (Riesa ’00).
Podopieczna Zbigniewa Borysewicza czyni stałe postępy, co roku poprawiając sie o kilka metrów. Kolejne sezony, począwszy od od 2007 r., kończyła rezultatami:
     34.91-40.80-45.65-48.82-51.81-55.36.
Zdobywała złote medale MP we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, młodziczek, juniorek młodszych i juniorek. W ub. r. zajęła 8 miejsce w ME juniorów w Tallinie.

Desenzano del Garda

W 25. zawodach Multistars 12 miejsce w siedmioboju zajęła 20-letnia Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum) ustanawiając wynikiem 5438 pkt rekord życiowy (poprzedni 5234 '10).