1 / 0

Chojecka poprawia własny najlepszy wynik na świecie

Lidia Chojecka (Warszawianka) zwyciężyła w biegu na dystansie 1500 m podczas mityngu DE Galan w Szokholmie umacniając się wynikiem 4:03.73 na czele tegorocznych list światowych.

Chojecka wygrała zdecydowanie wyprzedzając Brytyjkę Helen Clitheroe o ponad 2 sekundy. Zaledwie 12 setnych sekundy zabrakło do rekord mityngu (4:03.61 Violeta Szekely, ROM, 15.02.2001) oraz 15 setnych do własnego rekordu Polski, ustanowionego przed 4 laty w Birmingham.

W Sztokholmie Chojecka zademonstrowała długi finisz i biegnąc samotnie osiągnęła na ostatnich 300 m – 46.50.

Po dzisiejszym biegu dwa najlepsze wyniki na świecie należą do Chojeckiej.

4:09.28 Clitheroe, Gandawa

Lidia Chojecka jest wstępnie zgłoszona do Halowych ME na dystansach 1500 m i 3000 m, ale najprawdopodobniej wystartuje jedynie na tym ostatnim i będzie bronić tytułu zdobytego w świetnym stylu przed dwoma laty.

W skoku wzwyż Grzegorz Sposób wynikiem 2.24 podzielił 5 miejsce z Martynem Bernardem (GBR). Triumfował Szwed Stefan Holm (2.33) przed swym rodakiem Linusem Thörnbladem i Rosjaninem Jarosławem Rybakowem (obaj 2.30)

Halowy mistrz Polski w trójskoku, Paweł Kruhlik, uplasował się na 8. pozycji (dwukrotnie skoczył 15.81, 4 próby nie były mierzone). Christian Olsson (SWE) jako jedyny przekroczył 17 m (17.26).

Aurelia Trywiańska zajęła 5 lokatę w biegu na 60 m przez płotki (8.16). Szwedka Susanna Kallur wygrała swój 7. bieg w br. (7.94).