1 / 0

OOM dzień I - 5 finałów

W pierwszym dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano pięć konkurencji finałowych: dwie stumetrówki, 3000m juniorów młodszych oraz 2000m z przeszkodami i chód juniorek młodszych.

Najszybszym sprinterem został Bartosz Wierzbiński (KLKS Juventa-Kobex Starachowice) 11.00 (w eliminacjach 10.95). Finał B wygrał Patryk Franko (LUKS Hańcza Suwałki) 10.99, ubiegłoroczny zwycięzca 100m i 200m, dla którego był to dopiero trzeci start w sezonie.

Wśród juniorek na 100m zdecydowanie triumfowała Kamila Ciba (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza), ubiegłoroczna finalistka mistrzostw świata U-17. Zwyciężyła w czasie 11.94, z przewagą 0.29 sekundy (większą niż drugiej nad ósmą w tym biegu, równą 0.27).

Na dystansie 3000m wygrał Paweł Pankratow (MKS Hermes Gryfino) 8:45.56, trzeci przed rokiem na 1500m. Aż dwunastu biegaczy ustanowiło rekordy życiowe.

Czwarty złoty medal w karierze zdobyła chodziarka Katarzyna Zdziebło 23:56.04. Niespełna 16-letnia zawodniczka LKS Stal Mielec dwukrotnie wygrała Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, a w br. była najszybsza w HMP juniorek młodszych. Po raz trzeci w tych imprezach srebro przypadło Angelice Augustyn (OTG Sokół Mielec) 24:35.16.

Bieg przeszkodowy wygrała Andżelika Majdecka (LKS Orkan Wlkp. Poznań) 6:57.36. Poprawiono 16 rekordów życiowych.

W pierwszym biegu eliminacyjnym na 800m juniorów uzyskano aż pięć najlepszych wyników w Polsce w br., wygrał Michał Rozmys 1:54.59 (MLKS Agros Żary).
Niespodziewanie zakończyły się kwalifikacje rzutu oszczepem (700 g), Marcin Balun (KS Podlasie Białystok) jako pierwszy w br. przekroczył granicę 70 metrów (70.20). Do Krakowa przyjechał z życiówką 57.70.

Link do strony:   18. OOM