1 / 0

Mityng w Międzyzdrojach

Dziś w Międzyzdrojach odbył się 14. Międzynarodowy Mityng im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

W konkurencjach memoriałowych zwyciężyli Jakub Giża (19.17) oraz wicemistrz świata z Santiago de Chile Ukrainiec Ołeksandr Korczmid (5.51). Drugie miejsce w rywalizacji tyczkarzy - z wynikiem 5.20 - zajęli Paweł Wojciechowski i Łukasz Michalski. Na dystansie 400 metrów rozegrano dwie serie - w szybszej pierwsze miejsce zajął Łukasz Domagała (48.23). Najlepsza w biegu na 800 metrów - jedynej konkurencji kobiecej na zawodach - była Danuta Urbanik, która uzyskała czas 2:04.53. Krzysztof Żebrowski zwyciężył w biegu na 2000 metrów z czasem 5:07.30 - zawodnik UOKLA Ostrów Mazowiecka nie zbliżył się więc do rekordu życiowego Bogusława Mamińskiego, który wynosi 5:02.12, a za którego pobicie organizatorzy ufundowali dodatkową nagordę.

Dziś mija dokładnie 14 lat od tragicznej śmierci mistrzów olimpijskich Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Nasi wybitni sportowcy zginęli w wypadku samochodowym, do którego doszło w miejscowości Ostromice na trasie Wolin-Goleniów.