1 / 0

Żaneta Glanc na podium w Zurychu

Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) zajęła trzecie miejsce w mityngu Weltklasse Zürich zaliczanym do cyklu Diamentowej Ligi IAAF. Dziś w Szwajcarii pogoda nie sprzyjała niestety lekkoatletom.

Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) zajęła trzecie miejsce w mityngu Weltklasse Zürich zaliczanym do cyklu Diamentowej Ligi IAAF. Dziś w Szwajcarii pogoda nie sprzyjała lekkoatletom.

Polka, podopieczna trenera Jerzego Sudoła, od początku konkursu zajmowała miejsce w pierwszej trójce. Po pierwszej i drugiej kolejce zawodniczka z Poznania była druga z wynikiem 60.29,  w trzeciej po rzucie Amerykanki Brown-Trafton na odległość 60.99 spadła na trzecią lokatę. W piątej próbie czwarta zawodniczka mistrzostw globu z 2009 i 2011 roku uzyskała 61.31 i wróciła na pozycję wiceliderki konkursu. W szóstej kolejce lepszą odległość od Polki osiągnęła wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Kubanka Yarelis Barrios (61.73) i ostatecznie Żaneta Glanc uplasowała się na trzecim miejscu. Wygrała złota medalistka z Londynu Sandra Perković (63.97). W klasyfikacji końcowej Diamentowej Ligi Glanc zajęła czwarte miejsce, wygrała Chorwatka Perković.

W słabszych seriach biegu na 100 metrów wystąpili Kamil Masztak i Jakub Adamski. Nasi olimpijczycy zaprezentowali się w pierwszym z dwóch biegów zajmując odpowiednio drugie (10.52) i siódme (10.68) miejsce.

Męska sztafeta 4x100 metrów w składzie Kamil Masztak, Dariusz Kuć, Artur Zaczek, Kamil Kryński biegła po ósmym torze.  Polski zespół zajął ostatecznie czwarte miejsce z czasem 38.86. Wygrała sztafeta USA (38.02).

W innych konkurencjach biegowych zwyciężali m.in. Yohan Blake na 100 metrów (9.76, falstart popełnił Tyson Gay), Usain Bolt na 200 metrów (19.66), Mohamed Aman w biegu na 800 metrów (1:42.53, rekord Etiopii, ponowne zwycięstwo tego młodego biegacza nad Davidem Rudishą), Dawn Harper w biegu na 100 metrów przez płotki (12.59) czy Sanya Richards-Ross na dystansie jednego okrążenia (50.21). W konkurencjach technicznych Iwan Uchow (2.31) ponownie był lepszy od Roberta Grabarza (2.28) w skoku wzwyż, w rzucie oszczepem dwa pierwsze miejsca dla dwóch ostatnich brązowych medalistów olimpijskich – pierwszy był Tero Pitkämäki (85.27), a drugi Antti Ruuskanen (83.36), w skoku w dal kobiet zwycięża Jelena Sokołowa (6.92).

Ostatni mityng Diamentowej Ligi 2012 w przyszły piątek – 7 września – w Brukseli (sprzedano już 47 000 biletów).

Pełne rezultaty: ZURYCH