1 / 0

Zwycięstwo braci Błockich w Kopenhadze

Bracia Błoccy, Adrian i Damian z klubu MKL Szczecin, triumfowali w Kopenhadze w mistrzostwach Danii w chodzie sportowym na 50 km.

22-letni Adrian zwyciężył w czasie 3:54:41 wyprzedzając 23-letniego Damiana (3:55:51) o 70 sekund, trzeci na mecie zameldował się Norweg Hĺvard Haukenes (3:56:38). Po 20 km został zdyskwalifikowany trzeci Polak, Łukasz Augustyn.

Do 40. km międzyczasy późniejszego zwycięzcy prognozowały ostateczny czas poniżej 3:50, ostatnie dwa odcinki pięciokilometrowe były jednak wolniejsze: 24:46 i 27:10. Dla Adriana był to drugi start w chodzie na 50km, przed dwoma laty w Hollenburg uzyskał czas 3:56:27, Damian po raz pierwszy ukończył ten dystans.

Adrian Błocki awansował na 19. miejsce w historii polskiego chodu, wyprzedza o sekundę Stanisława Rolę (3:54:42 Podiebrady ’80). Poza „20” spadł Kamil Kalka (3:54:44 La Coruna ’06).

Dzisiejsze mistrzostwa Danii w chodzie znajdują się na liście imprez, na których mozna zdobywać minima na mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpia 2013 r.).
Minimum IAAF "A" wynosi 4:02:00, wskaźnik PZLA jeszcze nie został określony (na Igrzyska Olimpijskie w Londynie wynosił 3:53:30).

Pełne wyniki:   KOPENHAGA