1 / 0

Silne rywalki Lewandowskiej we Frankfurcie

Iwona Lewandowska (LKS DGS-Vectra Wloclawek) dwa tygodnie po ustanowieniu w Paryżu rekordu Polski na dystansie 20km wystartuje 28 października w maratonie we Frankfurcie.

Głównymi kandydatkami do zwycięstwa wydają się być Etiopki:
Mamitu Daska, ubiegłoroczna triumfatorka (2:21:59 – rekord trasy), wygrywała również maratony w Dubaju i Houston, w br. zwyciężyła w sześciu z siedmiu biegów, w których startowała,
Bezunesh Bekele, rekord życiowy 2:20:30, czwarta w mistrzostwach świata w Daegu, druga w Berlinie ’10,
Kenijki Georgina Rono RŻ 2:24:33, trzecia w br. w Bostonie
i Agnes Jeruto Barsosio, w br. wygrała w Düsseldorfie (2:25:49)
oraz Białorusinka Nastazja Starawojtawa, druga w br. w Düsseldorfie (2:27:24)
i debiutująca Etiopka Melkamu Meselech, 7-krotna medalistka mistrzostw świata na różnych dystansach.

Dla 27-letniej Polki będzie to czwarty w karierze start na dystansie 42.195 km. Jej dotychczasowe rezultaty:
2:41:58   (5) 26.09.2010 Warszawa
2:30:38 (11) 25.09.2011 Berlin
2:31:17   (4) 18.03.2012 Los Angeles
Na bieżni poprawiła w br. rekordy życiowe na dystansach 1500m, 5000m i 10000m, a w biegach ulicznych – 5km, 10km i 20km (1:07:19, czas oficjalny, rekord Polski).
W 2012 r. została mistrzynią Polski w biegu na 10km i dwukrotną wicemistrzynią (5000m i 10000m).

W biegu mężczyzn niewiadomą jest forma rekordzisty świata Patricka Makau (2:03:38), który na początku września poprawił rekord życiowy na dystansie 10 mil, ale kilka dni później był tylko 10. w biegu na 10 km w Pradze. Kenijczyk nie ukończył w br. maratonu, wycofując się z trasy w kwietniu w Londynie.

Strona maratonu:       FRANKFURT