1 / 0

Fukuoka: Gebrselassie i Szost

Organizatorzy 66. maratonu w Fukuoce podali listę zaproszonych zawodników, wśród których znajduje się Henryk Szost oraz legendarny 39-letni Etiopczyk Haile Gebrselassie.

Elitę biegaczy z zagranicy stanowi 11 maratończyków z siedmiu państw z nw. rekordami życiowymi, m.in.:

2:03:59 (2008) Haile Gebrselassie, dwukrotny rekordzista świata, zwycięzca w Fukuoce ‘06

2:07:48 (2012) Arata Fujiwara, 2. w br. w Tokio
2:08:37 (2011) Yuki Kawauchi, w br. wygrał trzy z sześciu maratonów, w których startował
2:09:03 (2011) Yoshinori Oda
2:09:25 (2011) Hiroyuki Horibata, 7. w MŚ w Daegu

Na dystansie maratonu zadebiutuje Kenijczyk Martin Mathathi, mający rekord życiowy w półmaratonie 58:56.

Dla Henryka Szosta będzie to trzeci tegoroczny start na dystansie 42.195km. Czwartego marca w Otsu zajął drugie miejsce ustanawiając rekord Polski czasem 2:07:39. Podczas londyńskich igrzysk uplasował się na dziewiątej pozycji z rezultatem 2:12:28.