1 / 0

Biegi sylwestrowe (2)

W kilku z licznie rozgrywanych biegów sylwestrowych na terenie całego kraju wzięli udział czołowi polscy biegacze.

Szydłów, XXXIII Międzynarodowy Uliczny Bieg Sylwestrowy, 8 km
M - Radosław Kłeczek 24:01, Dmytro Laszyn UKR 24:12, Artur Kern 24:24
K - Hanna Hosenko UKR 27:22, Olena Burkowska UKR 27:26, Swietłana Kudelicz UKR 27:27

Poznań, XXIX Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela, 10.8 km
M - Adam Kierzek 36:12
K - Dorota Przybysz 43:50

Trzebnica, 28 Uliczny Bieg Sylwestrowy, 10 km
M - Arkadiusz Gardzielewski 30:07, Radosław Kłeczek 30:16, Marcin Błaziński 30:21
K - Katarzyna Kowalska 36:17, Dominika Napieraj 37:06, Ewa Kucharska 38:12

Łódź, XXVIII Bieg Sylwestrowy, 10 km
M - Hubert Pokrop 29:49, Tomasz Osmulski 29:55, Emil Dobrowolski 30:30
K - Agnieszka Ciołek-Mierzejewska 35:21, Edyta Lewandowska 37:53, Monika Kaczmarek 38:33

Peuerbach (Austria)
Bieg sylwestrowy na dystansie 6.8 km w Peuerbach wygrał Leonard Komon przed Geoffreyem Kirui, obydwaj Kenijczycy uzyskali czas 18:32 poprawiając o 14 sekund 13-letni rekord trasy ich rodaka Richarda Limo. Mistrz Europy Polat Arikan (Kenijczyk w barwach Turcji), trzeci na mecie, przegrał o 33 sekundy. Łukasz Parszczyński uplasował się na 11 pozycji (19:57), a Mateusz Demczyszak był 15 (20:19).
W biegu pań (5.1 km) zwyciężyła Serbka Amela Terzić (16:03), mistrzyni Europy juniorek w biegu przełajowym sprzed trzech tygodni, która wyprzedziła o 4 sekundy Niemkę Irinę Mikitenko, Izabela Zaniewska zajęła 18 miejsce (18:40).

Houilles (Francja), 41. Corrida Pedestre, 10 km
K - Ruti Aga ETH 31:50, 18. Aleksandra Jawor 35:07

Trier (Niemcy), 23. Bitburger-Silvesterlauf
M (8 km) - Moses Kipsiro UGA 22:42, 25. Michał Breszka 25:16, 26. Jarosław Cichocki 25:16
K (5 km) - Corinna Harrer GER 16:06, 20. Kamila Pobłocka 18:2

Wyniki biegów ulicznych w Polsce na stronie:   maratonypolskie.pl