Menu
1 / 0
Aktualności /

Przygotowania do Pucharu Europy w Szczecinie

W dniach 7-8 lipca 2007 r. w Szczecinie odbedą się jubileuszowe XXV zawody Pucharu Europy w Wielobojach Kobiet i Mężczyzn. Super Liga Kobiet i 1 Liga Mężczyzn. Miejscem imprezy będzie Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka.

W dniach 7-8 lipca 2007 r. w Szczecinie odbedą się jubileuszowe XXV zawody Pucharu Europy w Wielobojach Kobiet i Mężczyzn. Super Liga Kobiet i 1 Liga Mężczyzn.
Miejscem imprezy będzie Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka.

W tym celu przebywali z wizytą w Szczecinie:
Irena Szewińska – prezes PZLA, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Bogusław Mamiński – członek Zarządu PZLA.

 - Jesteśmy dumni, że kolejna tak duża impreza sportowa odbędzie się w Szczecinie. Będą to jedyne w tym roku w Polsce zawody międzynarodowe o tak wysokiej randze. Miasto aktywnie włączyło się w ich organizację, także pod kątem finansowym. W budżecie Miasta zapisane zostały środki finansowe w wysokości 140.000 zł - powiedział na konferencji prasowej Tomasz Jarmoliński, zastępca prezydenta.


Pani Irena Szewińska, prezes PZLA dostrzegła ogromne zaangażowanie i przychylność władz miasta dla organizacji tak ważnej imprezy sportowej. Szczecin posiada odpowiednie zaplecze sportowe dla takiej specyficznej imprezy jaką jest Puchar Europy w Wielobojach Kobiet i Mężczyzn.
Poza tym dotychczasowe zawody organizowane na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka zawsze zbierały dobre opinie.
- To wszystko daje gwarancje, że zawody pod kątem organizacyjnym będą stały na najwyższym poziomie. - podsumowała Irena Szewińska, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

W związku z organizacją w Szczecinie Pucharu Europy w Wielobojach Kobiet i Mężczyzn pod adresem

http://www.ecce.szczecin.pl/

został uruchomiony serwis poświęcony tej imprezie.
Na bieżąco będą w nim zamieszczane informacje dotyczące szczegółów największej w tym roku w Szczecinie imprezy sportowej o międzynarodowej randze.
Puchar Europy w Wielobojach to drużynowa rywalizacja kobiet w siedmioboju i mężczyzn w dziesięcioboju w dwóch osobnych grupach liczących po 8 zespołów.
Zespół składa się maksymalnie z 4 zawodników lub zawodniczek z czego do punktacji drużynowej zalicza się jedynie 3 najlepsze wyniki w każdej z drużyn.
Rywalizacja wieloboistów toczy się od 1973 roku, kiedy to rozegrano pierwsze zawody. Początkowo Puchar rozgrywany był co dwa lata.
Od 1993 roku jest to impreza coroczna.

Rywalizacja w Szczecinie odbywać się będzie w ramach
Superligi Kobiet - 8 najlepszych zespołów w Europie:
Francja,
Finlandia,
Grecja,
Polska,
Rosja,
Szwecja,
Ukraina,
Wielka Brytania
oraz Pierwszej Ligi Mężczyzn
Belgia,
Finlandia,
Grecja,
Łotwa,
Polska,
Szwecja,
Ukraina,
Wielka Bytania.

[ze strony www.szczecin.pl]
Powrót do listy

Więcej