1 / 0

Sobotnie mityngi w kraju (3)

W sobotnim mityngu w hali RKS Łódź sezon rozpoczęło wielu czołowych polskich lekkoatletów.

W wyrównanym finale biegu 60m przez płotki Anna Kiełbasińska uzyskując czas 8.56 minimalnie pokonała Karolinę Kołeczek (8.58) i Katarzynę Świostek (8.59 – rekord życiowy). Dla p. Anny był dopiero drugi start na tym dystansie w karierze, przed rokiem w debiucie na płotkach osiagnęła 8.71. Warto dodać, że w 2009 r. jako juniorka zdobyła tytuł halowej mistrzyni Polski seniorek w biegu na 400m, ale w następnych trzech sezonach nie biegała na tym dystansie, ograniczając się do sprintów na 100m i 200m.

Adrian Świderski wygrał konkurs trójskoku rezultatem równe 16 metrów i był najszybszy na 60m bijąc życiówkę czasem 6.91. Karol Zalewski, zwycięzca finału, był wolniejszy o trzy setne, a w najszybszej serii na 200m osiągnął 22.15.
W skoku wzwyż Maciej Lepiato, mistrz olimpijski londyńskiej paraolimpiady, pokonał jubilata Macieja Kiendzierskiego (w sobotę ukończył 20 lat), czterokrotnego mistrza Polski juniorów i Wojciecha Theinera, wicemistrza Uniwersjady. Cała trójka zaliczyła wysokość 2.09.
Izabela Mikołajczyk, mistrzyni Polski w skoku wzwyż, poprawiła rekord życiowy w hali pokonując 1.82.

Mityngi spoza kalendarza PZLA
W Białymstoku Kamil Kryński przebiegł 60m w czasie 6.78, a Ewelina Popowska w 7.61. Pchnięcie kulą (3.00) juniorek młodszych wygrała Klaudia Kardasz 15.47. Juniorka Ewa Korniluk zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 5.87. Junior Piotr Sawczyński triumfował w skoku wzwyż pokonując wysokość 2.10.
W Grudziądzu rozegrano mityng halowy oraz I dzień mistrzostw województwa młodzików - wyniki w załączniku.