1 / 0

Jakub Jelonek drugi w Zaporożu

W Zaporożu w drużynowych mistrzostwach Ukrainy w hali drugie miejsce w chodzie sportowym na dystansie 5000m zajął Jakub Jelonek (KS AZS AWF Kraków).

Zwycięzcą chodu w ZAPOROŻU po raz trzeci został Ukrainiec Oleksandr Wenglowski, z trzecim czasem na świecie w br. - 19:20.89. Podopieczny Grzegorza Sudoła osiągnął rezultat 19:55.45.
Najlepszy wynik zawodów uzyskała Maria Riemeń, która przebiegła 60m w czasie 7.16. Żanna Mielniczenko wygrała pięciobój gromadząc 4623 pkt. Walentyna Żudina poprawiła rekord kraju w biegu 3000m z przeszkodami – 9:30.99.

W 11. mityngu w COTTBUS wzięła udział trójka polskich skoczków. W skoku wzwyż Izabela Mikołajczyk (WKS Śląsk Wrocław) pokonała wysokość 1.84 plasując się na czwartej pozycji, Karolina Błażej (KS AZS AWF Kraków) zaliczyła 1.75 (7 m.). Triumfowała Rosjanka Irina Gordiejewa z wynikiem 1.90.
W skoku o tyczce zwyciężył Niemiec Björn Otto pokonując w pierwszej próbie 5.80 i w trzeciej 5.90. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) nie zaliczył pierwszej wysokości (5.20).
W tabelach światowych prowadzą medaliści igrzysk londyńskich: Francuz Renaud Lavillenie 5.92 (1. w Londynie), przed trzema Niemcami Björnem Otto 5.90 (2.), Raphaelem Holzdeppe 5.82 (3.)  i Malte Mohrem (5.73).