1 / 0

Zalewski piąty w San Vittore Olona

Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zajął piąte miejsce w 81. edycji biegu przełajowego Cinque Mulini w San Vittore Olona w Lombardii. Zawody zaliczane były do cyklu  IAAF Cross Country Permit Meeting.

Polak - podopieczny trenera Jacka Kostrzeby - przygotowujący się do startu w 40. Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych (Bydgoszcz, 24 marca) dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 31:59 i był najszybszym z Europejczyków. Wygrał 19-letni Etiopczyk - mistrz świata juniorów z Barcelony w biegu na 5000 metrów - Muktar Edris (30:08).

Zawody w San Vittore Olona, których pierwsza edycja odbyła się w 1933 roku należa do jednych z najbardziej znanych imprez w biegach przełajowych. Trasa biegu prowadzi przez pola ale także... kuchnię, młyn i kurnik. W przeszłości w imprezie startowali i zwyciężali najwięksi biegacze w historii m.in. Kenenisa Bekele czy Grete Waitz. W 1976 roku bieg kobiet wygrała Renata Pentlinowska, rok później najlepsza we Włoszech była Bronisława Ludwichowska.

Pełne wyniki: SAN VITTORE OLONA