1 / 0

Szymkowiak i Kowalska na podium crossu IAAF

Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) uplasował się na drugiej, a Katarzyna  Kowalska  (LKS Vectra-DGS Włocławek) – na trzeciej pozycji w niedzielnym 36. biegu Almond Blossom Cross Country, należącym do cyklu IAAF Cross Country Permit Meeting, rozegranym w portugalskim mieście Albufeira.

Bieg mężczyzn na dystansie 10.1 km wygrał Manuel Damião, tegoroczny mistrz Portugalii w biegu przełajowym, w czasie 29:19 wyprzedzając dwóch przeszkodowców, o 5 sekund Tomasza Szymkowiaka (LUKS Orkan Września) i o 9 sekund Łotysza Valērijsa Žolnerovičsa oraz kolejnych naszych reprezentantów, Krystiana Zalewskiego (UKS Barnim Goleniów) 29:41, Krzysztofa Żebrowskiego (UOKLA Ostrów Mazowiecka) 29:49, Radosława Kłeczka (KB Sporting Międzyzdroje) 29:52 i Łukasza  Kujawskiego (SKLA Sopot) 30:03. Marek Kowalski (SKLA Sopot) był 11. (31:30).

Od lewej: Łukasz Kujawski, Tomasz Szymkowiak i Manuel Damião

Po raz drugi z rzędu najszybszą z pań w biegu na 6.1 km była Kenijka Gorreti Chepkoech 19:16, wygrała z faworytką gospodarzy Aną Dulce Félix, mistrzynią Europy na10000m, o 27 sekund. Kolejne lokaty zajęły Polki, Katarzyna  Kowalska (LKS Vectra-DGS Włocławek) 19:48, Agnieszka  Ciołek-Mierzejewska (KS AZS AWF Wrocław) 20:04, Urszula Nęcka (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 20.06, Dominika Napieraj (KS AZS AWF Wrocław) 20:25 i  Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) 20:32. Paulina Kaczyńska (LKS Pomorze Stargard) zajęła 10 miejsce (22:45).

Na prowadzeniu Gorreti Chepkoech i Katarzyna Kowalska

Problemy z połączeniami samolotowymi spowodowały, że na starcie zabrakło trójki Kenijczyków, z czterokrotnym triumfatorem imprezy Josphatem Kiprono Menjo. Organizatorzy podkreślali, że zawody zostały uratowane przez zespół polski przygotowujący się na obozie treningowym w pobliskim Algarve do bydgoskich Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych.

Wyniki zawodów:   M10k   i   K6k.